Foto-Art-Kniha ROZPOMENUTÍ

Foto-art-kniha ROZPOMENUTÍ
Velkoformátová publikace fotografky a výtvarnice Barbory Jelínkové je plná barevných i černobílých celostránkových fotografií, které doplňují básně i samostatná slova.
Je výjimečná svým obsahem i perfektním tiskem, kvalitním zpracováním včetně textilní vazby, v duchu té nejlepší tradice tiskařského a knihařského řemesla.

Knižní blok
Formát: 275×275 mm
Rozsah: 120 stran
Barevnost: 4/4 CMYK
Druh papíru: 150g matná křída

Druh tuhé vazby: V8 šitá
Typ hřbetu: rovný

Potah
Barevnost: 4/0 CMYK
Druh potahu: Imperial šedý

Předsádka
Druh papíru: 130g ofsetový papír

Collaboration Paintings

Publikace Jiří Georg Dokoupil & Julian Schnabel: Two Czechoslovakians walk into a bar, Collaboration Paintings

Výpravná publikace ke společné autorské výstavě dvou výtvarníků s československými kořeny v Osthaus Museum Hagen. Velkoformátová publikace se vyznačuje kvalitním polygrafickým zpracováním barevných i černobílých celostránkových fotografií a reprodukcí obrazů a kultivovaným grafickým designem.

Druh tuhé vazby: V8 šitá
Typ hřbetu: zaoblený
Kapitálek: ano

Potah
Barevnost: 4/0 CMYK
Druh papíru: 130g Arctic Volume White
Povrchová úprava: lak 1/0 disperzní matný

Předsádka
Druh papíru: 130g Arctic Volume White
Barevnost: 4/0

Knižní blok
Formát: 295×220 mm
Rozsah: 56 stran
Barevnost: 4/4 CMYK
Druh papíru: 150g Arctic Volume White
Povrchová úprava: lak 1/0 disperzní matný

Zpracování: vazba, tisk, grafická práce

Promo materiály DZS

Promo materiály DZS

různé formáty, vazby, zpracování, většina vytištěna na papír z recyklovaného materiálu FSC a s certifikací uhlíkové stopy.

Didaktické materiály Comenia Script®

Didaktické materiály Comenia Script® pro základní školy

Učebnice a sešity různých formátů, plakáty na zeď 70×100 cm, didaktické karty, záložky, manuály pro učitele atd.

Školní didaktické pomůcky Comenia Script® se v tiskárně AF BKK vyrábějí od roku 2010. V současné době se didaktické pomůcky Comenia Script® tisknou výhradně na certifikovaný papír FSC. Papír nese FSC a CO2 certifikaci.

Autorka písma a všech materiálů: MgA. Radana Lencová, Ph.D.

Comenia Script® je praktické psací písmo pro děti, které je jednoduché, moderní a současné. Vyučuje se v České republice a na Slovensku. Grafická úprava didaktických pomůcek Comenia Script® je autorkou navržena tak, aby sloužila ke snadnému nácviku psaní a vizuálnímu zapamatování písmen. Písmena doprovází obrázková abeceda „Comenia Pictures“, která tvarem připomíná písmena malé i velké abecedy.

Několik publikací z této řady získalo ocenění v soutěži Nejkrásnější české knihy (1. cena za „Balíček Comenia Script“, 2008; 3. cena za „Rozhovory o písmu rukopisném“, 2007).

Katalog Open House Praha 2020

Katalog Open House Praha 2020
Katalog k dalšímu ročníku festivalu architektury a prostoru kolem nás v Praze, jehož součástí opět byly prostory naší tiskárny i našeho Areálu Podkovářská.

formát: 210x210mm
rozsah: 80+4 strany
barevnost: 4/4 CMYK
vazba: V2 PUR
obálka materiál: 250g ofset
vnitřní blok materiál: 120g ofset

Učení Fráni Drtikola „Všemocná hadí síla“

Učení Fráni Drtikola „Všemocná hadí síla“

Další z krásných publikací z Nakladatelství Svět s tématy Františka Drtikola. Kniha přináší pokročilé stupně duchovní praxe buddhistické kundaliní-jógy. Autor Jan Lípa se nezdržuje zbytečným popisem jednotlivých hlavních a vedlejších čakramů, ale na základě vlastní zkušenosti a realizace nabádá přímo k jejich rozzáření, produchovnění, následnému probuzení hadí síly… Jedná se o jeden z velice důležitých textů o osvícení a cestě k osvícení.

Výsledný formát: 155×188 mm
Rozsah: 208+8 stran (obálka má přední a zadní klopu)
Obálka:
– materiál: 250g matná křída
Povrchová úprava: 1/0 neškrábavé lamino, 1/0 ražba zlatou folií
Vnitřní blok:
– materiál: 115g Munken print cream 1,5
Vazba: V4 šitá

Georg Dokoupil – The leopard paintings

Georg Dokoupil – The leopard paintings

KNIHA  = 4 druhy
Formát: 220x240mm
Rozsah: 64 stran
Barevnost: 4/4 CMYK
Materiál: blok 150g Munken print white vol.1,5 , předsádka 120g Shyne True Gold, potah 130g Munken Lynx
Vazba: V8 šitá, kulatý hřbet, zlatý kapitálek

Publikace Jiří V. Slavíček

Publikace Jiří  V. Slavíček – EROICA, Obrazy 2005-2017

Výpravná monografie uznávaného malíře střední generace Jiřího V. Slavíčka, zaujme celkovým provedením. Působí neokázale a přitom výrazně. Vyznačuje se kvalitním polygrafickým zpracováním a kultivovaným grafickým designem.

Publikace byla vydaná u příležitosti autorské výstavy ve Frankfurtu
Druh tuhé vazby:  V8 šitáTyp hřbetu: rovnýKapitálek: anoPotahBarevnost: 4/0 CMYKDruh papíru: 120g plátno, barva 212 articPovrchová úprava: není PředsádkaDruh papíru: 140g ofsetBarevnost: 1/1 PANKnižní blokFormát: 275x265mmRozsah: 144 stranBarevnost: 4/4 CMYKDruh papíru: 170g Artic wolume whitePřílohaRozsah: 44 stranDruh papíru: 150g Munken PureBarevnost: 4/4 CMYK
 

Comenia Script®

Comenia Script®

Učebnice, plakáty, grafomotorické cviky, didaktické karty, záložky, taháky, pexesa, manuály pro učitele atd.

Školní didaktické pomůcky Comenia Script® se v tiskárně AF BKK vyrábějí od roku 2010. První z nich byly písanky a sešity pro 1. a 2. ročník vytištěné v malém nákladu pro účely dvouletého projektu pokusného ověřování Ministerstva školství na českých školách (2010-2012). Jelikož se písmo samotné ale i písanky dobře osvědčily, autorka písma MgA. Radana Lencová, Ph.D. pokračovala v přípravě dalších pomůcek, které rozšiřují řadu výukových materiálů psaní pro 1. až 3. ročník.

Comenia Script® je praktické psací písmo pro děti, které je jednoduché, moderní a současné. Vyučuje se v České republice a na Slovensku.

Grafická úprava didaktických pomůcek Comenia Script® je autorkou navržena tak, aby sloužila ke snadnému nácviku psaní a vizuálnímu zapamatování písmen. Písmena doprovází obrázková abeceda “Comenia Pictures”, která tvarem připomíná písmena malé i velké abecedy.

Ojedinělé jsou také písanky pro 2. a 3. ročník, které jsou tištěné čtyřbarevně. S nimi se žáci vydají na cestu kolem světa (písanky “Umím psát na cestách” pro 2. ročník) nebo do historie písma (písanky “Putujeme za písmem” pro 3. ročník). Obálky některých publikací jsou typické výraznou barevností díky přímým barvám Pantone.

Několik publikací z této řady získalo ocenění v soutěži Nejkrásnější české knihy (1. cena za “Balíček Comenia Script”, 2008; 3. cena za “Rozhovory o písmu rukopisném”, 2007).

V současné době se didaktické pomůcky Comenia Script® tisknou výhradně na certifikovaný papír FSC. Papír nese FSC certifikaci a CO2 certifikaci.

Garnier BB cream – nová generace péče o pleť

,

Garnier BB cream – nová generace péče o pleť

Dárkový box na produkty pro ženy, informační brožura k produktům a jejich účinkům.

 

barevnost: 4/0 CMYK

povrchová úprava: 1/0 lamino lesk

materiál: 350g GC1 FSC

výsek, ruční práce – kompletace

František Drtikol „Duchovní cesta 1“

František Drtikol „Duchovní cesta 1“

Druhé, rozšířené a upravené vydání knihy „František Drtikol – Duchovní cesta 1“ pro Nakladatelství Svět, ed. Stanislav Doležal.

Publikace je esencí myšlenek, rozhovorů a důležitých svědectví, mapující nejpodstatnější část života Drtikola myslitele. Významným způsobem se také dotýká i jeho mystické fotografické tvorby, datované mezi roky 1930 a 1935, a to jak textově, tak i obrazově. Toto celé umocňuje obrazová část věnovaná Drtikolově spirituální malbě z období let 1931–1948, tedy zachycující její nástup a vyvrcholení po roce 1935, kdy se úplně vzdal fotografie coby hlavního prostředku svého uměleckého projevu. Drtikol praktikoval již ve dvacátých letech minulého století jógová cvičení podle tibetského buddhismu. Díky svým zkušenostem a dosaženému poznání se stal později důležitým učitelem a vyhledávaným Mistrem.

Kniha edičně navazuje na dvě dříve vydané publikace autentických a převážně celistvě dochovaných textů „Deníky a dopisy z let 1914–1918 věnované Elišce Janské“ (2001) a „Oči široce otevřené“ (2002).

Kniha obsahuje přes 100 barevných celostránkových reprodukcí děl Františka Drtikola, ukázky jeho rukopisu a další dobový dokumentační obrazový materiál.

výsledný formát: 155x188mm
rozsah: 400 stran + 8 stran obálka

barevnost: 2/2 speciálně namíchaná PAN barva + K + 32 stran 4/4 CMYK

barevnost: 4/0 CMYK

povrchová úprava: 1/0 lamino anti scratch, 1/0 ražba zlatou folií, vazba V4 šitá

svíceno na 200 lpi, stochastickým rastrem

obálka: klopa levá + pravá 110mm

vnitřní blok: materiál: 115g Garda PAT13 kiara,

materiál: 250g matná křída

Náklad: 1000ks

 

Open House Praha 2018

Katalogy Open House Praha 2016, 2017, 2018

Katalogy ke třem ročníkům festivalu architektury a prostoru kolem nás v Praze.

výroba 2018:

formát: 210x210mm

rozsah: 96+4 strany

barevnost: 4/4 CMYK

vazba: V2 PUR

obálka materiál: 250g ofset

vnitřní blok materiál: 120g ofset

Výpravná dvojkniha o životě a díle Františka Drtikola

Na výrobě této publikace se podílela řada odborníků. Je to komplexní proces, kdy se hledají vhodné metody, papíry, rastry …
Tisk a výroba probíhaly za přítomnosti klienta.
Kniha je složena ze dvou dílů, kdy oba jsou opatřeny tzv. americkým přebalem a obě publikace jsou následně vloženy do pouzdra.

Samotnému tisku knihy předcházela řada tiskových zkoušek. Díky nim byl nalezen optimální způsob, jak knihu tisknout.

Papír je základ. Bylo nutné vyzkoušet celou řadu druhů a testovat nastavení grafické úpravy jednotlivých reprodukcí s ohledem na jas a kontrast. Jde o fotografie výjimečného fotografa, proto je jejich věrnost naprosto klíčová.

Jelikož reprodukce měly být tištěny duplexem, byla ke kontrastní černé barvě hledána optimální přímá kreslící barva. Jako přímá kreslící barva byla vybrána speciální pantone barva, jejíž složení bylo udáno procentuálním zastoupením jednotlivých komponent, ze kterých se pantone barvy míchají.
Byly zkoušeny i dva druhy tiskových rastrů – klasický autotypický a nestandardní stochastický.

Knihařské zpracování bylo kontrolováno a nahlíženo, hlídal se každý technologický postup.
Aby se obě publikace, vč. přebalů, daly do pouzdra bez problémů vsunout, byly udělány tzv. slepé makety knih vč. přebalů a to z materiálů, které byly následně použity pro produkční tisk. Na základě těchto slepých maket bylo navrhnuto pouzdro na míru.

Tato dvojkniha získala Čestné uznání (Honorable Mention) v soutěži o nejlepší fotografickou publikaci východní Evropy 2013 – 2014

rozměr: 245×330 mm
rozsah: 256 stran (1. díl), 260 stran (2.díl)
barevnost: 2/2 K + speciální pantone barva (hnědá)
vazba: V8
papír: 150g Hello Fat Matt 1.3 Natural
osvit: stochastický rastr

Šimon Brejcha: Sběrač a Drtič

Autor: Šimon Brejcha, Tomáš Zapletal
Grafická úprava: Petr Hrůza
Nakladatel: Nadační fond CE
Rok vydání: 2016

Výpravná monografie uznávaného českého grafika střední generace Šimona Brejchy, zaujme celkovým provedením. Působí neokázale a přitom výrazně. Vyznačuje se kvalitním polygrafickým zpracováním a kultivovaným grafickým designem. Jeho autor Petr Hrůza si dokázal poradit s množstvím rozmanitého obrazového materiálu (fotografií, grafik, obrazů, objektů, autorských knih a instalací). Grafický koncept je založen na jemných kontrastech, má dynamiku, zachovává uměřenost a dává vyniknout originalitě prezentovaných děl. K přednostem knihy patří také zajímavé texty od několika předních teoretiků umění.

Publikace byla vydaná u příležitosti stejnojmenné autorské výstavy Šimona Brejchy pořádané v GASK v Kutné Hoře na přelomu roku 2016/17.

Kniha
Druh tuhé vazby: V8 šitá
Typ hřbetu: rovný
Stužka: ne
Kapitálek: barva černá
Ražba: sleporažba

Potah : Barevnost: 0/0
Povrchová úprava: 1/0 slepotisk na hřbetě = ražba dovnitř
Druh papíru: černé plátno Imperiál 4990

Předsádka: Barevnost: 4/4

Druh papíru: 150g Omnibulk 1,3

Knižní blok
Formát: 280x310mm
Rozsah: 234 stran = 228 stran + 1x 6tka pravá vyklápěčka
Barevnost: 4/4 CMYK
Druh papíru: 150g Omnibulk 1,3
Zpracování: odřez stránek 40 mm zprava v hotové knize, celkem 13 listů

Pouzdro na knihu
Formát: 281x311x40mm
Barevnost:4/0
Povrchová úprava: 1/0 lamino matné
Materiál: 135g lesklá křída
Zpracování:kašír na 2mm lepenku

 

Brožura TÜV SÜD

Brožura TÜV SÜD

Brožura typu V1 (sešitová vazba šitá) s přední a zadní chlopní na obálce. Obálka tištěna ofsetovým tiskem a to 1/0 přímou barvou Pantone stříbrná s jednostranným disperzním lakem lesklým. Tisk byl na natíraný bezdřevý křídový papír matný gramáže 300g a díky vybranému papíru a certifikaci naší tiskárny může nést celý produkt certifikaci FSC.

Vnitřní listy brožury byly tištěny plnobarevným ofsetovým tiksem 4/4 CMYK s 1/1 s disperzním lakem primerem. Tisk byl na natíraný bezdřevý křídový papír matný gramáže 200g s FSC certifikací.

Následně byla obálka brožury opatřena o reliéfní ražbu, vnitřní listy byly opatřeny parciálním UV lakem lesklým. Nakonec byla obálka s klopami zkompletována s vnitřními listy a ušita do vazby V1.

Brožura Microsoft

Brožura Microsoft

Jedná se o měkkou sešitovou vazbu typu V1, která má v zadní části tzv. „vyklápěčku“, kdy se část vnitřní strany rozloží. Tisklo se plnobarevným ofsetovým tiskem 4/4 CMYK. Obálka byla z vnitřní strany lakována tiskovým lakem matným a z vnější strany byla pro zvýšení povrchové odolnosti jednostranně matně laminována. Vnitřní část byla lakována tiskovým lakem matným z obou stran. Obálka byla tištěna na bezdřevý natíraný křídový papír matný gramáže 250g, vnitřní část na gramáž 135g.

Šanon pro produkty Nobilis Tilia

Šanon vč. katalogů Nobilis Tilia.

Účelem bylo vyrobit ucelený katalog výrobků přírodní kosmetiky. Jelikož se výrobky často mění, přichází nové, staré jsou inovovány, byla myšlenka výroby šanonu tou nejlepší cestou. Do šanonu se pak mohou libovolně vkládat aktuální katalogy, staré měnit a aktualizovat.

Šanon je plnobarevný ofsetový tisk 4/1 CMYK/K. Z rubové strany vnějšího polepu šanonu je nutno tisknout stavěcí křížky, které pomáhají kontrolovat následné správné postavení kašíru na plnou lepenku.

Tisk byl proveden na bezdřevý natíraný křídový matný papír gramáže 115g. Papír i brožura nese FSC certifikaci.

Vnitřní výlepový papír je ze stejného materiálu, jen je nepotištěn. Oba materiály, jak vnitřní nepotištěný, tak vnější potištěný papír byly povrchově zušlechtěny jednostrannou matnou laminací. Poté následovala výroba samotného šanonu. Tedy kašír na 2 mm plnou lepenku s FSC certifikací a nanýtování dvoukroužkové mechaniky (výška 16mm, typ D). Výsledný produkt nese certifikaci FSC.

Do šanonu se vkládají katalaogy, které se tisknou plnobarevným ofsetovým tiskem 4/4 CMYK na bezdřevý natíraný křídový papír matný gramáže 200g. I tento papír nese certifikaci FSC. Po tisku se tiskovina zpracuje do podoby sešitové měkké vazby typu V1 – s očky. Díky této „očkové“ vazbě je možno brožurku založit do šanonu.

Firemní noviny Inside

Noviny Inside

Plnobarevný ofsetový tisk 4/4 CMYK na dřevitý lehce natíraný papír matný typu LWC gramáže 80g. Tiskovina měla vypadat jako noviny, po tisku byla složena křížovým lomem a efekt novin je na světě.

Katalog dámského prádla

Brožura Katalog prádla

Brožura typu V1 (sešitová měkká vazba), formát A5, 28 stran včetně obálky. Tištěno plnobarevným ofsetovým tiskem 4/4 CMYK na bezdřevý natíraný křídový papír matný gramáže 150g.

V konečné fázi sešito dvěma skobičkami do vazby V1.

Brožura Euro Guidance

Brožura Národní cena.

Jedná se o lepenou měkkou vazbu typu V2 PUR, kde PUR znamená polyuretanové lepidlo – vazba je tak pevnější a kvalitnější než při použití klasického hot-melt lepidla. Obálka byla tištěna plnobarevným ofsetovým tiskem 4/4 CMYK na bezdřevý natíraný křídový papír matný gramáže 250g.

Obálka byla z vnější strany povrchově zušlechtěna jednostrannou matnou laminací, na kterou byl poté nanesen UV parciální lak lesklý. Vnitřní část brožury byla tištěna ofsetovým tiskem 1/1 černá na bezdřevý natíraný křídový papír matný gramáže 115g.

Papír nese certifikaci FSC. Celá brožura tak nese logo FSC. Přečtěte si více o FSC certifikaci.

Katalog produktů Lagris

Katalogy Lagris.

Tisk dvou katalogů současně umožnil snížit výrobní náklady, než kdyby se každý katalog tiskl samostatně.

Plnobarevný ofsetový tisk 4/4 CMYK – obálka na bezdřevý natíraný křídový papír matný gramáže 200g, vnitřek na 150g. Obálky obou katalogů byly povrchově zušlechtěny 1/0 matnou laminací a následným jednostranným UV parciální lakem lesklým.

Zadní strana obálky byla navíc opatřena průseky, kam je možno vložit vizitku příslušného obchodního zástupce.

Katalogy byly zpracovány do podoby měkké sešitové šité vazby typu V1.

Brožurka Phenomena firmy Preciosa

Brožurka Preciosa.

Jednoduchá a však efektní brožurka, která upoutá na první pohled – a o to přeci jde.

Jednoduchý způsob jak vytvořit ze své tiskoviny jednoduchou a krátkou prezentaci výrobků/firmy/nabídky služeb.  Matný křídový papír ve 200g/m2 byl  zušlechtěn oboustrannou speciální laminací (tzv. nepoškrabatelné lamino matné) a reliéfním parciálním UV lakem.

Díky malému počtu stran se listy ořezaly již na finální rozměr a poté při ručním nahazování složek sešily do vazby V1 se dvěma skobičkami.

Katalog Beyond Belief firmy Preciosa

Brožurka Preciosa. Plnobarvý tisk uzavřený matnou disperzí doplňuje na obálce speciální laminovací folie (tzn. nepoškrabatelné lamino matné) a reliéfní parciální UV lak lesklý. Brožurka je doplněna o dvě skobičky s očky, pro založení do šanonu. Brožurka ještě s pozvánkou a programem tvořila řadu tiskovin určených na speciální výstavu.

Brožura Preciosa Lightning

Brožura Preciosa Lighting. Plnobarvý tisk uzavřený matnou disperzí doplňuje na obálce speciální laminovací folie (tzn. nepoškrabatelné lamino matné) a reliéfní parciální UV lak lesklý. Brožurka je doplněna o dvě skobičky s očky, pro založení do šanonu.

Prezentační tiskovina 4P&P

Brožura 4P&P.

Brožura typu twin wire byla tištěna na digitálním tiskovém stroji. Tisk byl realizován na bezdřevý natíraný křídový papír matný gramáže 250g. První a poslední list brožury byl opatřen 1/0 UV parciálním lakem lesklým.

První list byl dále vyseknut do tvaru a vyseknutá chlopeň byla zalepena. Byl tak vytvořen efekt kapsy.

Jednotlivé listy pak byly zpracovány do podoby vazby typu twin wire a to po delší straně černým kovovým drátem.

Tisk katalogu Lightning Design firmy Preciosa

Jedná se exkluzivní katalog, který je svou náročností na tisk a zpracování přizpůsoben luxusním produktům zákazníka.

Flexovazba byla zvolena jako nejvýhodnější – v katalogu s měkkými deskami se velmi dobře listuje a knižní blok je velmi pevně uchycen k obálce.

Výsledný formát katalogu je klasický A4 (210×297 mm). Rozsahově již patří mez „těžké váhy“ v podobě 324 stran vnitřku.
Obálka je tvořena 350g MK s netypickým zušlechtěním speciální matnou folií (tzv. nepoškrabatelné lamino) a reliéfním parciální UV lakem. Předsádky jsou z černého papíru bez potisku Caribic schwarz 120g.

Vnitřní blok nezůstává pozadu s kvalitou a zušlechtěním – matný křídový papír je kromě klasického CMYKu obohacen o stříbrnou přímou barvu a matný disperzní lak.

Určitým dalším unikátem je počet stužek a jejich rozmístění – 6 stužek je již pro kvalitní knihařskou práci. Každá z nich je umístěna cíleně za konkrétní stranou v textu.

Na svou ochranu dostal tento katalog i potahovaný šubr, který je vyráběn ve stejném duchu jako celý katalog.

Preciosa je naším váženým a významným klientem, pro kterého naše tiskárna zajišťuje výrobu všech tiskovin. Podívejte se, co jsme třeba také pro tohoto klienta vyráběli:

Blok pro nákresy

Brožura Preciosa Lightning

Katalog Beyond Belief

Novoročenka

Brožura Phenomena

Firemní brožura Technology Profile

,

Zde se jedná o prestižnější typ firemní brožury. Jedná se o sešitovou měkkou vazbu typu V1 o rozsahu obálka + 28 stran vnitřku. Obálka i vnitřek byly tištěny ofsetovou technologií 4/4 CMYK + 1/1 tiskový lak matný a opatřeny lesklým parciálním UV lakem. Obálka byla tištěna na bezdřevý natíraný křídový papír matný gramáže 300g, vnitřek na 135g natíraný křídový papír matný. Zde byla trochu nešťastně zvolena nízká gramáž pro vnitřní část. Ve spojení s paricálním lakem to způsobilo ve výrobě obtíže ve zpracování. Nicméně produkt byl úspěšně vyroben a na příště z toho plyne ponaučení – tisknout vnitřní část na vyšší gramáž, nejlépe na 170g.

Brožura Scherl & Partner

,

Brožura typu V2, což je měkká lepená vazba. Brožura je rozsahu 6 stran obálky (obálka má na zadní straně tzv. vyklápěčku) a 52 stran vnitřku. Obálka přesahuje přes blok, technologicky se tak jedná o dvojí lepení. Obálka byla vytištěna ofsetovou technologií na voluminézní papír Hello Fat matt 1.3 Ivory gramáže 200g. Tisk byl 2/3 P137+P281/P137+P281+černá a obálka byla i oboustranně matně lakována tiskovým lakem. Po tisku následovalo povrchové zušlechtění obálky –  a to 1/0 tzv. nepoškrabatelné lamino matné + 1/0 UV parciální reliéfní lak lesklý. Vnitřek brožury byl také tištěn ofsetovou technologií 5/5 CMYK+P877 což je stříbrná pantone barva. Tisk byl realizován na 100g Hello Fat matt 1.3 Ivory, což je stejně jako obálka voluminézní papír s „krémovým“ nádechem. Vnitřní listy brožury byly opatřeny neutrálním disperzním lakem.

Brožura Erasmus s laserovým výsekem

Další velmi náročná a unikátní brožura na které lze vidět širokou škálu technologických možností. Za všechny lze vyzdvihnout tzv. „digitální výsek“ několika tvarů (letadýlko, autíčko, plachetnice) na přední straně obálky. Tato technologie je prováděna vypalováním laserovým paprskem přímo do povrchu materiálu. Na hranách tak vzniká charakteristické zčernání materiálu způsobené spálením papíru. Vnitřní část brožury má všité menší listy, které mají napodobovat poznámky. Celé brožuře byly v konečné fázi výroby zakulaceny dva rohy.

Technologicky se jedná o sešitovou měkkou vazbu V1. Obálka ofsetový tisk 4/4 CMYK na 250g křídový papír matný a je povrchově zušlechtěna jednostrannou matnou laminací, všité vnitřní listy menší ofsetový tisk 2/2 CM na 90g bezdřevý ofsetový papír, vnitřní listy větší ofsetový tisk 4/4 CMYK na 170g křídový papír matný.

Časopis Mariana Quilt

Obsahově velmi kvalitní časopis šité tvorby se kterým se můžete setkat na českém trhu. Jedná se o sešitovou měkkou vazbu typu V1, kdy obálka je tištěna na 200g křídový papír lesklý. Obálka je povrchově zušlechtěna jednostrannou matnou laminací. Vnitřní část se sestává ze 48 stran a všité střihové přílohy. Vnitřní listy jsou tištěny na křídový papír lesklý gramáže 90g, všitá střihová příloha je tištěna na dřevitý natíraný papír typu LWC gramáže 80g. Střihová příloha je všitá doprostřed brožury a po oddělení od bloku slouží jako samostatná část.

Brožura Dům zahraničních služeb

,

Zajímavostí této brožurky je to, že vnitřní dvoulist, je oproti obálce menší. Obálka je navíc opatřena UV parciálním lakem, který na matném papíru vytváří výrazný efekt. Technologicky se jedná o vazbu typu V1 ofsetový tisk 4/4 CMYK, obálka 1/1 tiskový lak matný, 1/0 UV parciální lak lesklý na křídovém papíru matném gramáže 250g, vnitřek 100g křídový papír matný.

Firemní brožura o metodách profesní orientace

,

Brožura se skrytou vazbou twin wire nesoucí certifikaci FSC. Obálka byla vytištěna na 250g křídový papír matný s FSC certifikací a byla opatřena jednostrannou matnou laminací. Vnitřní část brožury se skládá ze dvou částí – učebnice a cvičebnice. Každá část je tištěna na jiném materiálu. Učebnice je tištěna na 115g křídovém papíru matném s FSC certifikací, cvičebnice pro změnu na 80g ofsetový papír s FSC certifikací. První část – učebnici – uvozuje 5 listů obsahu s úvodem. Následují listy učebnice, které jsou charakteristické vyseknutým hmatníkem. Listy cvičebnice jsou uvozeny celkem deseti hmatníky.

Celá brožura je zavěšena do vazby twin wire a to speciálním typem – tzv. skrytou twin wire, kdy drát vazby je skrytý v bigované obálce a objeví se až po otevření brožury.

Tisk výroční zprávy s certifikací CO2

, ,

Tato brožura je naší publikací, která se pyšní logem uhlíkové certifikace. A aby toho nebylo málo, tak se výroční zpráva ještě pyšní FSC certifikací. Je to tedy 2x certifikovaný výrobek, dá se říci plně ekologický a o ochranu naší matky přírody nám jde především. Co obě zmíněné certifikace znamenají si můžete přečíst na úvodní stránce. Teď již k technologické specifikaci brožury.

Jedná se o vazbu V2, kde obálka má přední klopu, která přesahuje přes břicho knihy. Brožura byla tištěna ofsetem, obálka 4/0 na matný křídový papír gramáže 300g s FSC certifikací. Pro zvýšení povrchové odolnosti byla obálka opatřena jednostrannou matnou laminací. Vnitřní listy výroční zprávy byly tištěny na matný křídový papír gramáže 170g s FSC certifikací. Celá vnitřní část byla opatřena oboustranným matným disperzním lakem.

Reklamní brožura

, ,

Brožura Navigátor – Zde jde o brožuru, která je zavěšena do tzv. skryté twin wire vazby. Jedná se o klasickou vazbu typu twin wire, ovšem „drát“ je schovaný. Obálka i vnitřek byly tištěny ofsetovou technologií – obálka na 350g křídový papír matný, vnitřní část na 150g křídový papír matný. Obálka byla opatřeba jednostrannou AntiScratch folií, vnitřek byl lakován disperzním lakem matným.

... v každém bodu s vámi