Co jsme také vyráběli

Comenia Script®

Učebnice, plakáty, grafomotorické cviky, didaktické karty, záložky, taháky, pexesa, manuály pro učitele atd.

Školní didaktické pomůcky Comenia Script® se v tiskárně AF BKK vyrábějí od roku 2010. První z nich byly písanky a sešity pro 1. a 2. ročník vytištěné v malém nákladu pro účely dvouletého projektu pokusného ověřování Ministerstva školství na českých školách (2010-2012). Jelikož se písmo samotné ale i písanky dobře osvědčily, autorka písma MgA. Radana Lencová, Ph.D. pokračovala v přípravě dalších pomůcek, které rozšiřují řadu výukových materiálů psaní pro 1. až 3. ročník.

Comenia Script® je praktické psací písmo pro děti, které je jednoduché, moderní a současné. Vyučuje se v České republice a na Slovensku.

Grafická úprava didaktických pomůcek Comenia Script® je autorkou navržena tak, aby sloužila ke snadnému nácviku psaní a vizuálnímu zapamatování písmen. Písmena doprovází obrázková abeceda “Comenia Pictures”, která tvarem připomíná písmena malé i velké abecedy.

Ojedinělé jsou také písanky pro 2. a 3. ročník, které jsou tištěné čtyřbarevně. S nimi se žáci vydají na cestu kolem světa (písanky “Umím psát na cestách” pro 2. ročník) nebo do historie písma (písanky “Putujeme za písmem” pro 3. ročník). Obálky některých publikací jsou typické výraznou barevností díky přímým barvám Pantone.

Několik publikací z této řady získalo ocenění v soutěži Nejkrásnější české knihy (1. cena za “Balíček Comenia Script”, 2008; 3. cena za “Rozhovory o písmu rukopisném”, 2007).

V současné době se didaktické pomůcky Comenia Script® tisknou výhradně na certifikovaný papír FSC. Papír nese FSC certifikaci a CO2 certifikaci.