Kenny_Louie_header-2

Byli jsme první tiskárnou v ČR s certifikací uhlíkové stopy

Měření uhlíkové stopy firmy je v současné době jediným celosvětově uznávaným měřítkem dopadu její činnosti na životní prostředí. Tiskárna AF BKK s.r.o. se stala první tiskárnou v ČR, která získala certifikát uhlíkové stopy a to od prestižní mezinárodní instituce NEPCon.

Věděli jste, že…

  • společnosti jako Google, Nike a další mají plán, jak snižovat svou uhlíkovou stopu na nulu?
  • fotbalové mistrovství světa 2014 měřilo svojí uhlíkovou stopu?
  • řada firem nabízí služby a produkty s nulovou uhlíkovou stopou (UPS, Heidelberg)?
  • některé země (Island, Nový Zéland, Norsko, Kostarika) vyhlásily program snižování jejich uhlíkové stopy na nulu?
  • některé kapely jako například Rolling Stones nebo Coldplay pořádají koncerty a vydávají své desky s nulovou uhlíkovou stopou?

Ať již věříte, že člověk má vliv na oteplování naší planety nebo ne, faktem zůstává, že skleníkové plyny (GHG – greenhouse gases) jsou ve stále se zvyšující míře pro životní prostředí škodlivé.

Životní prostředí nám není lhostejné (byli jsme první tiskárnou v Praze, která přijala standardy FSC®, máme certifikát ISO 14001, Zelená firma) a proto jsme se rozhodli pro měření a certifikaci naší uhlíkové stopy.

Jako jedna z mála tiskáren v ČR nyní nejen měříme vlastní uhlíkovou stopu a máme plán, jak jí snižovat, ale – a co je velmi důležité – dokážeme spočítat uhlíkovou stopu pro námi vytištěný výrobek (viz výroční zpráva společnosti Průmstav). A pokud má náš zákazník zájem, jako jediní dokážeme vytisknout produkt s certifikátem Carbon Neutral (offsetujeme uhlíkovou stopu vytištěného produktu).

Chcete tisknout s certifikací uhlíkové stopy?

Proč uhlíkovou stopu měříme?

Jsme zodpovědnou firmou

Záleží nám na životním prostředí. Tiskneme již 20 let a firmu vedeme a budujeme s vědomím odpovědnosti a aby mohla fungovat další desítky let.

Přináší nám úspory

Měření uhlíkové stopy nám pomáhá optimalizovat vstupní materiály, procesy i hospodaření s energií a tím být efektivnější a v konečném důsledku levnější.

Obchodní výhoda

Certifikát uhlíkové stopy nebo požadavky na produkty s vyčíslenou nebo nulovou uhlíkovou stopou (carbon neutral) jsou stále častější ze strany firem, které stejně jako my, odpovědně přistupují k životnímu prostředí.

Výhody pro naše zákazníky

Stále více firem vyžaduje při vybírání partnera nebo dodavatele certifikace dokládající firemní zodpovědnost (CSR). Tyto společnosti ví, že se to vyplácí – protože pro stále více zákazníků je firemní zodpovědnost důležitým měřítkem nejen pro nákup, ale i pro vytváření vztahu k dané značce.

Pokud vaše tištěné materiály ponesou certifikát uhlíkové stopy, dáváte tím jasně najevo, že se řadíte k firmám, které se chovají odpovědně k životnímu prostředí.

Přesná informace o uhlíkové stopě produktu

Vaše publikace může nést přesnou informaci o množství CO2, které bylo na její výrobu spotřebováno (příklad výroční zpráva společnosti Průmstav).

carbon footprint

Produkt s nulovou uhlíkovou stopou (carbon neutral)

Pokud máte zájem, můžete naším prostřednictvím offsetovat uhlíkovou stopu tištěného produktu a tím získat certifikace Carbon Neutral (produkt s nulovou uhlíkovou stopou).

Certifikace Carbon Neutral - Tiskarna AF BKK

Získání certifikátu nebylo snadné – trvalo zhruba 6 měsíců a hlavním problémem byla komplikovaná dostupnost vstupních informací (v tomto směru má legislativa ČR co dohánět). Jeho získání podporovali všichni naší zaměstnanci, jsme na něj hrdí a již nyní vidíme konkrétní přínosy pro naší tiskárnu.

Obraťte se na nás, velmi rádi vám poskytneme další informace o výhodách měření uhlíkové stopy při tisku.

Tiskněte s certifikací uhlíkové stopy

Předávání certifikátu uhlíkové stopy tiskárně AF BKK

Předávání certifikátu uhlíkové stopy tiskárně AF BKK