Doma je doma. Tady jsou

Naše prostory

Z každé stěny tu dýchá historie i život v přítomnosti. Věříme, že také naše produkty v sobě nesou tvořivou atmosféru výjimečného prostředí.

AFBKK budova

Továrna na umění (tisku)

Areál vznikl ve 30. letech jako sídlo firmy Továrna barev Weissberger a spol., za socialismu tu přebýval Výzkumný ústav barev a laků. Už původní stavba si vyžádala robustní železobetonovou konstrukci, která byla pro pozdější tiskárenské použití velmi výhodná.

Nový život areálu

Velice zdařilou rekonstrukci, která byla oceněna v roce 2010 titulem Grand prix Národní cena za architekturu, dostalo na starost architektonické studio caraa.cz s.r.o.

Martina Buřičová a Štěpán Kubíček pracovali na proměně celého areálu a výsledkem jejich práce je jeho postupné urbanistické a architektonické řešení: celková úprava parteru, organizace dopravy a především kompletní přestavba, dostavba, nástavba a rekonstrukce čtyř víceúčelových budov, které Areál Podkovářská tvoří. Prvky komplexu těchto čtyř budov obsahuje i piktogram, který je součástí značky areálu vytvořené grafičkou Yvone Baalbaki v roce 2016. V textové části značky jsou barevně odlišená začáteční písmena AP, která symbolizují také Art Point.

Setkání umění s řemeslem

Celý areál čtyř víceúčelových budov je koncipován dle myšlenky „Art Point“. Místa, kde se setkává umění s řemeslem, administrativní a obchodní prostory s grafickými, polygrafickými a výtvarnými ateliéry.

Budova A (tzv. high class design) je víceúčelový vstupní objekt do celého Areálu Podkovářská. Je dominantní budovou areálu doplněnou jednopodlažní nástavbou, výrazně překonzolovanou do ulice i do dvora. Slouží jako objekt pro služby s administrativní a obchodní funkcí a ateliéry.

Budova B (tzv. domeček) slouží jako objekt pro služby s administrativní a obchodní funkcí.

Budova C, loftový, čtyřpodlažní objekt, nejvyšší stavba celého areálu. Sídlí zde velká část tiskárny AF BKK, grafická a DTP studia a další společnosti. Budova je napojena oplechovaným mostem na budovu D.

Budova D, administrativní a technická budova s řídícím managementem, produkčním, grafickým a technickým zázemím tiskárny AF BKK.

Koruna na závěr

Z horní nástavby budovy C je přístupný asi nejpřekvapivější výsledek úprav – basketbalové hřiště, jehož klec rovněž tvoří masivní ocelová konstrukce. Architekti pro ně navrhli i atypické pozinkované konstrukce nesoucí koše. Z velké dálky viditelný a z kontextu okolní zástavby vystupující prvek působí jako výrazný poutač na budovu.

Tiskli jsme

Náš tým

Certifikáty

AF BKK v médiích

Naše prostory

Volné pozice